Zafascynowane czytaniem „Jeżyki” zawitały w czwartek do swojej biblioteki na Osiedlu Parkowym, żeby zachęcić inne dzieci, do odwiedzania tego magicznego miejsca, gdzie czekają na nie przepiękne książki, które warto kochać, tak jak bohater naszego opowiadania Kajtek.

Ten mały szpak – borykał się z problemami ze wzrokiem, które ujawniły się podczas czytania. Postanowił udać się do okulisty. Kiedy ten przesympatyczny mól książkowy zaczął nosić okulary, inne szpaki zaczęły z niego drwić i przezywać go. Tymczasem Kajtek tak im zaimponował zdobytą z książek wiedzą oraz wyjątkową pomysłowością, że odtąd wszyscy jego kuzynowie chcieli być tacy jak on i tak jak Kajtek nosić binokle. Przedszkolaki zakładając kolorowe okulary solidarnie dołączyły do grupy moli książkowych, potwierdzając, że czytanie jest świetną zabawą!

Do miłego zobaczenia smile

Justyna Stachowiak