Drukuj
Kategoria: Wydarzenia

Od 8 maja do 15 maja br. obchodzimy Tydzień Bibliotek, jest to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja ta odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja w Dniu Bibliotekarza. W tym roku hasłem przewodnim jest „#biblioteka”.

W naszej placówce zorganizowane zostały spotkania z dziećmi. Odwiedziły nas przedszkolaki z grupy „Smerfy” i „Kubuś Puchatek”a także maluchy z Gajewa. Dzieci wysłuchały wierszy pt.”W Bibliotece” i „Biblioteka”. Na spotkaniu z maluszkami zostały przeczytane również dwie książki pt. „Bałagan w bibliotece” oraz „Franklin i książka z biblioteki”. Pani Hania w trakcie czytania zadawała różne pytania na temat biblioteki i książek np. “Jak należy dbać o książkę?” i wiele wiele innych. Dzieci pięknie odpowiadały na wszystkie pytania. Na koniec dzieci ustawiły się do grupowego zdjęcia i dostały od biblioteki słodki dodatek do podwieczorku oraz zakładki do książek, aby nie zaginały kartek w książkach, w ten sposób je niszcząc.

Biblioteka z Oddziałem Dziecięcym bardzo dziękuje wszystkim grupom za przybycie. Zachęcamy wszystkich młodych czytelników do częstego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek, które nie tylko rozwijają wyobraźnie, a również wzbogacają zasób słownictwa.

Serdecznie zapraszamy :)

IJ