W piątek, w bibliotece na Osiedlu Parkowym odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Ferie z kulturą” w naszym mieście. W dniu tak szczególnym, w którym przypadał Międzynarodowy Dzień Przytulania warto okazać czułość najbliższym, gdyż ma nadzwyczajnie pozytywny wpływ na zdrowie, a mianowicie w trakcie przytulania uwalniana jest endorfina, która odpowiedzialna jest za odczuwanie przyjemności i poprawę nastroju. Ta wyjątkowo przyjemna tradycja zapoczątkowana została w latach 80. w Stanach Zjednoczonych, obchodzona jest w różnych terminach w wielu miejscach na świecie. Tego dnia można uściskać bezkarnie każdą napotkaną osobę: sąsiadkę, chłopaka, kolegę, więcej czułości należy okazać również swoim domowym pupilom. Rozdawać przytulenia można na wiele sposobów: miły gest, słowo, uścisk, czy skromny upominek wywoła uśmiech na twarzy i będzie dobrze widziany tego dnia.

Naszymi zajęciami włączyliśmy się w obchody tego jakże sympatycznego święta, wykonując włóczkowe przytulanki, a stworzenie tak pięknych psiaków wymagało od dzieci nie lada zaangażowania. Każdy z nich był wyjątkowy i jedyny w swojej rasie, dzięki pracowitości dzieci podobizny uroczych pudli, jorków i słodkich maltańczyków w mig zapełniły naszą bibliotekę. Nowi właściciele pluszowych czworonogów obiecali sumienną opiekę, mnóstwo tulenia i pieszczot, a obchodzone święto niech jest dobrym pretekstem, aby przez cały rok przebywać w objęciach ukochanych osób, bo przytulania nigdy za dużo. 

Justyna S.