Drukuj
Kategoria: Wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22. kwietnia. Po raz pierwszy odbył się w 1970 roku. 20 milionów Amerykanów wyszło wówczas na ulice, protestując przeciwko degradacji środowiska. Wyjątkowe święto do dziś ma uświadamiać ludzi na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.


Dzień Ziemi, który niestety jest inny niż zwykle. Co roku klasy wychodzą z murów szkolnych aby wraz z opiekunami oczyszczać wybrane tereny z odpadków i śmieci. W tym roku, tradycyjne jego obchody i wydarzenia z nim związane, ze względu na pandemię nie mogą się odbyć. Ale paradoksalnie właśnie teraz Ziemia dostaje od nas wiele cenniejszych prezentów. To, że ze względu na koronawirusa ograniczamy naszą działalność i ruchliwość, daje Ziemi zdrowy oddech.

Biblioteka także, choć zamknięta dla Was kochani także chce uczcić ten wyjątkowy dzień prezentując Wam pozycje, które czekają na Was gdy będzie już możliwe wypożyczanie książek!

Oczywiście jednak jesteśmy na miejscu a każdy spragniony literatury znajdzie ukojenie! W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny oraz przez FB.

KW