"Śnieg w Stumilowym Lesie
dawno już stopniał.
Ale choć zima poszła sobie,
wiosna wcale nie chciała przyjść!
Było zimno, nieprzytulnie
i wszystkim marzły łapy i uszy.
Aż pewnego ranka...
Miś chrapał pod kołderką,
we śnie o wiośnie marzył.
Wtem z łóżka spadł, mamrocząc:
-Coś dzisiaj się wydarzy..."
Razem z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi tak właśnie rozpoczęliśmy poniedziałkowe zajęcia z dziećmi z Przedszkola w Marunowie. Wraz z Przedszkolakami poznaliśmy wiosenne przygody mieszkańców Stumilowego Lasu oraz razem z nimi zaczęliśmy zaklinać zimę aby ustąpiła miejsca wiośnie, przede wszystkim dlatego, że zdaniem dzieci noszenie czapek i szalików jest bardzo męczące :)
Przedszkolaki wysłuchaniu bajki "Wiosenne zabawy", w ramach poznawania zawodów, zapoznały się z pracą Bibliotekarza oraz zasadami wypożyczania książek w Bibliotece.
Następnie wszystkie dzieci wykazały się wiedzą na temat kwiatów, które jako pierwsze wybijają się ponad śnieg, którymi są właśnie Przebiśniegi. Ochoczo przystąpiły też do zadania, które na nie czekało a mianowicie do stworzenia swoich własnych przebiśniegów na papierowych talerzykach.
Prace wszyscy wykonali bardzo starannie i pomysłowo, a brokat aż latał w powietrzu :)
Dzieci przy śniadanku przedstawiły nam także chórem wierszyk, który mówią zawsze przed posiłkiem. Był także czas na zapoznanie się samodzielnie z ofertą Biblioteki.
Po uroczej i zabawnej wizycie dzieci wyruszyły w dalszą drogę, jednak obiecały, że przy najbliższej okazji wrócą do nas z rodzicami aby zapisać się do Biblioteki i wypożyczyć książki!