Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos rozwija pamięć, myślenie, przynosi wzorce dobrych zachowań, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.

W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania przypadającym na 29 września Pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie miała okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań, wierszy i z tej to okazji czytała 26 września i 1 października w Przedszkolu nr 1 i w Oddziale dla dzieci „Przygody Kota Filemona” - Kiedy liście opadają.

Czas poświęcony na głośne czytanie dzieciom to czas szczególnie dobrze wypełniony i spędzony wspólnie z dziećmi procentuje w przyszłości oraz buduje wzajemne zaufanie. Zachęcamy i zapraszamy do głośnego czytania nie tylko w przedszkolu, a także w domu przez rodziców i dziadków.

HN