Rozmawiałam wczoraj z ptakiem
- nadzwyczajnym wprost dziwakiem!
Ptak ten, zamiast boso hasać,
lata w żółtych adidasach,
nosi szalik lub skarpety...
jakby z innej był planety!
- Trzeba się ubierać modnie! -
ćwierka i przymierza spodnie.
- Ptaszku - rzekłam - to androny...
Chyba jesteś już zmęczony?
Odpowiedział: - Ty masz rację!
- Więc polecę na wakacje!
Samolotem, w ptasiej klasie.
Pa! bo muszę być o czasie!
Agnieszka Frączek
Niewielu z nas wie, że dziś obchodzimy niezwykłe święto – Dzień Dziwaka!
Dlatego też zachęcamy wszystkie dzieci do zabawy plastycznej, na której stworzymy kolorowe Ptaki- Dziwaki, które swoim wyglądem rozweselą wszystkie dzieci.

Rozpoczęliśmy ferie zimowe. W tak trudnych czasach pragniemy, mimo ograniczonej działalności naszych placówek, zapewnić naszym czytelnikom możliwość spędzania wolnego czasu.
6 stycznia większości Polakom kojarzy się ze świętem Objawienia Pańskiego, potocznie zwanym Świętem Trzech Króli. Tego dnia wierni Kościoła Katolickiego wspominają wędrówkę trzech mędrców, którzy przybyli do Betlejem, by oddać pokłon Chrystusowi. Kacper, Melchior i Baltazar przynieśli w darach: złoto, kadzidło i mirrę. W Polsce Świętu Trzech Króli towarzyszą kolorowe orszaki i jasełka.

O tym, że umiejętność czytania jest równie naturalna jak oddychanie wie każdy dorosły. Dla nas jest to oczywiste, że patrząc na tekst, litery automatycznie układają się w słowa a słowa w zdania. Często zapominamy jednak o tym, że dla małych dzieci nie jest to tak proste jak dla nas- dorosłych. Dlatego też naszym zadaniem jest zachęcanie dzieci do poznawania i rozwijania zainteresowania czytelnictwem, aby poznały i zakochały się w czarodziejskim świecie baśni i bajek.

Moje gwiazdy

 

Tam wysoko nad głowami,

ciemne niebo jest z gwiazdami.

Tych gwiazdeczek są tysiące,

tak jak kwiatów na mej łące.

Boże Narodzenie to wyjątkowy okres w roku, kiedy to kultywujemy piękne tradycje i zachwycamy się ich magią. Święta zaczynają się tak naprawdę dużo, dużo wcześniej, zanim zaświeci pierwsza gwiazdka. Myśli o tym cudownym czasie tlą się w naszych sercach tygodniami, a dzięki przygotowaniom, możemy je odczuwać jeszcze intensywniej.
Jeśli dopiero zaczynacie wprowadzać do waszych domów świąteczny klimat to przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych pomysłów.

W tym trudnym czasie, gdy wielu z naszych czytelników w długie wieczory tęskni za magicznymi chwilami w wygodnym fotelu z książką w ręku, mamy dla Państwa niespodziankę! Opracowaliśmy kolejną porcję nowości czytelniczych, która jest prawdziwą ucztą dla miłośników dobrej lektury! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zapraszamy do zapoznania się z ofertą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie w katalogu on-line, a także do odwiedzin, w celu zrobienia książkowych zapasów. Z radością informujemy, że nasza biblioteka oraz jej filie wznawiają swoją działalność. W trosce o zdrowie czytelników i pracowników naszej biblioteki, wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony, co nie oznacza trudności w dotarciu do wymarzonych pozycji książkowych. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, pomocą służy bibliotekarz.