„Po cichutku, po kryjomu,

 wyskoczyła piłka z domu…..”

5 lipca na placu Wolności dzieci podczas zajęć wakacyjnych wycinały i kleiły według własnego projektu kolorowe motyle.  Po ukończeniu pracy uczestnicy z pięknymi motylami i uśmiechem na twarzy udali się do domu. Zajęcia zostały przygotowane przez panie z Miejskiej  Biblioteki  Publicznej.

Uff, co to był za poranek! W Stumilowym Lesie był upalny letni dzień i każdy z jego mieszkańców był zmęczony wręcz afrykańskimi temperaturami, więc Kubuś ze swoimi przyjaciółmi postanowił wspólnie powalczyć z upałem nad strumykiem, gdzie zbudowali polowy prysznic i cały dzień upłynął im na świetnej zabawie przy polewaniu się wodą, aż do zachodu słońca. Grunt to dobra zabawa w przyjacielskim gronie!

Patrz! Łabędź jak znak zapytania
wypłynął na staw przeźroczy...

13 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie „Bibliomolików” przed wakacjami.

Na zajęciach dzieci wysłuchały wiersza, a następnie własnoręcznie, według własnego projektu wykonały laurki z okazji Dnia Ojca, które wyszły prześlicznie.

Na poprzednich zajęciach Bajkownicy dzieci wykonały żuka do wiersza „Żuk” Jana Brzechwy. Dzisiaj zrobiliśmy biedronki do tego samego wiersza, bo żuk właśnie do okienka biedronki pukał, żeby się oświadczyć.

Dyskusyjny Klub Książki - 04.06.2018

 

Książka „Ojciec” jest zbiorem doskonałych literacko i bardzo poruszających opowieści o trudnej relacji między ojcem a synem.