W środę także dziewczynki z Akademii Sprawnych Rąk wykonywały zakładki do książek.

Na zajęciach Akademii Sprawnych Rąk w związku z obchodzonym 27 kwietnia Dniem Florysty,

Najważniejszy w całym roku tydzień rozpoczyna się w Niedzielę Palmową. W ten tydzień wspominamy wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu!

Na ostatnich zajęciach Akademii Sprawnych Rąk przeprowadziliśmy zajęcia kreatywne, ale nie takie jak zwykle z wykorzystaniem tylko papieru kleju czy nożyczek. Na zajęciach zrobiliśmy ekologiczne lawendowe kule do kąpieli!

Mimo, że było wiele chętnych i zrobiło się tłoczno każda uczestniczka wracała do domu z własnymi kulkami. Dziewczynki dowiedziały się także jak w prosty sposób wykonać je z produktów, które są w każdej kuchni.

Przy okazji, czekając aż kule nam się schłodzą i stwardnieją wykonaliśmy wspólnie wiosenne motylki wykorzystując technikę Origami.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć na FB!

" W delikatnym, bladym świetle stoi dziewczynka ze spuszczoną głową. Ręce ma wyciągnięte przed siebie. po chwili ciszy rozlegają się pierwsze takty melodii. (...)

-Co ja mam z Tobą zrobić Garfield?
- Karm mnie , kochaj mnie i nie opuszczaj ."

- Garfield.

Ze względu na zbliżające się święto Babci i Dziadka na zajęciach Akademii Sprawnych Rąk dziewczynki przygotowywały dla swoich Babć i Dziadków ramki do zdjęć przy wykorzystaniu kolorowej soli. Dziewczynki tworzyły różne wzory i kolory, dobrze się bawiąc podczas zajęć.

Na zajęciach Akademii Sprawnych Rąk dziewczynki uczyły się wyszywać ;) co prawda nie na materiale ale na kartce też wcale łatwo nie było. Jednak efekty są niesamowite.