Poznańska bo urodziła się w Poznaniu, Warszawska bo mieszka w Warszawie , Krakowska to nazwisko po swoim dziadku. Tak pokrótce można streścić książkę biograficzną o Emilii Krakowskiej.

14.01.2019

Kolejne spotkanie DKK dotyczyło tym razem autorek naszego kraju.

Dyskusyjny Klub Książki - 10.12.2018

Przewrotna, prześmieszna, to jakby „Opowieść wigilijna” na miarę naszych czasów. Znakomite uchwycenie atmosfery przedświątecznej gorączki i wahania ludzkich nastrojów. Doskonale przedstawiona presja tradycji i otoczenia w odniesieniu do Świąt Bożego Narodzenia i prawdziwości ludzkich uczuć.

Filia 2

Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy to książka o codzienności, o życiu, o pokoleniu, które wchodziło w dorosłość tuż po wojnie.

To wzruszająca saga rodzinna zaczynająca się przed pierwszą wojną światową kiedy na świat przychodzi bohaterka powieści.

Wraz ze Stazją i kolejnymi  pokoleniami rodziny Jaszich poznajemy historie Gruzji, Europy i Świata ostatniego stulecia.

Dyskusyjny Klub Książki - 04.06.2018

 

Książka „Ojciec” jest zbiorem doskonałych literacko i bardzo poruszających opowieści o trudnej relacji między ojcem a synem.

„MAM NA IMIĘ LUCY „ - E. Strout

Tegoroczny Tydzień Bibliotek pod hasłem” (Do)wolność czytania” rozpoczęliśmy Dyskusyjnym Klubem Książki .

Omawiana powieść zachwycająco prosta, powściągliwa i dowolna. Rzeczy,o których wiedzieliśmy, ale nie potrafiliśmy ich wyrazić, zostały nam wreszcie wytłumaczone. Czujemy ulgę, czujemy się zrozumiani. Myślimy sobie wtedy:”Tak właśnie to. Tak wygląda życie”