Dziś w Oddziale dla dzieci odbył się bal przebierańców pt. "Bal u Kubusia Puchatka".
Fotorelacja znajduje się na facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

14.01.2019

Kolejne spotkanie DKK dotyczyło tym razem autorek naszego kraju.

To nie żart. W Kalendarzu Świąt Nietypowych naprawdę można znaleźć „Dzień Wszystkich Fajnych”. Bez wątpienia jest jednym z najdziwniejszych świąt w roku, które dobrze wpisuje się we współczesny świat nastolatków, w którym wszyscy starają się być „cool”.

Pierwszy dzień ferii mamy już za sobą. Biblioteka organizuje rożne zajęcia dla dzieci aby urozmaicić im wolny czas. Do czytelni przybyła liczna grupa dzieci, która następnie wykonała dla swoich dziadków upominki.

Zafascynowane czytaniem „Jeżyki” zawitały w czwartek do swojej biblioteki na Osiedlu Parkowym, żeby zachęcić inne dzieci, do odwiedzania tego magicznego miejsca, gdzie czekają na nie przepiękne książki, które warto kochać, tak jak bohater naszego opowiadania Kajtek.

Podczas pierwszego spotkania Bibliomolików tego roku najmłodsi czytelnicy poznali odpowiedzi na pytania: „kim jest babcia dla mamy?” czy „kto to tata taty?”.

Człowiek ikona. Nawet gdy przestał pełnić rolę ministra jeszcze przez długi czas cieszył się zaufaniem społeczeństwa. Ideowiec, społecznik, który zawsze starał się żyć i działać w zgodzie z samym sobą.

"Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.