Nie wszyscy wiedzą, że 3 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ciasta Marchewkowego! Dlatego też, aby należycie uczcić święto tego wyjątkowego warzywa, w Bibliotece przy ul. Wronieckiej upiekliśmy nie tylko Ciasto Marchewkowe ale też Marchewkowe Ciasteczka! Dzieci bardzo chętnie korzystały w kulinarnych warsztatach, dzięki czemu od podszewki poznały tajniki wypieku tego zdrowego ciasta. Podczas oczekiwania na wypieczenie przepysznych ciasteczek dzieci miały chwilę na przepisanie przepisów, które zamieszczamy również poniżej:

W piątek, w bibliotece na Osiedlu Parkowym odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Ferie z kulturą” w naszym mieście. W dniu tak szczególnym, w którym przypadał Międzynarodowy Dzień Przytulania warto okazać czułość najbliższym, gdyż ma nadzwyczajnie pozytywny wpływ na zdrowie, a mianowicie w trakcie przytulania uwalniana jest endorfina, która odpowiedzialna jest za odczuwanie przyjemności i poprawę nastroju. Ta wyjątkowo przyjemna tradycja zapoczątkowana została w latach 80. w Stanach Zjednoczonych, obchodzona jest w różnych terminach w wielu miejscach na świecie. Tego dnia można uściskać bezkarnie każdą napotkaną osobę: sąsiadkę, chłopaka, kolegę, więcej czułości należy okazać również swoim domowym pupilom. Rozdawać przytulenia można na wiele sposobów: miły gest, słowo, uścisk, czy skromny upominek wywoła uśmiech na twarzy i będzie dobrze widziany tego dnia.

Pod tym hasłem odbyło się w bibliotece na os. Parkowym pierwsze spotkanie z cyklu Ferie z kulturą. Zbiegło się ono z przypadającym tego dnia Świętem Rogalika. Dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ciasto na rogaliki. Mogły same je wykonać. Czas oczekiwania na wypieki upłynął nam na zabawie. Zobaczcie sami.

Ferie w Bibliotece nigdy nie będą nudne! Tak powie każdy uczestnik zajęć, które odbyły się we wtorek w Oddziale Dziecięcym przy ulicy Wronieckiej.

 Zapewne zapytacie teraz: dlaczego?

 Więc z przyjemnością odpowiemy na to pytanie! Tajemnicą udanych zajęć był fascynujący temat, którym były tajemnicze i piękne łapacze snów.

Interesujący temat zajęć przełożył się na wysoką frekwencję, dzięki czemu Biblioteka stała się miejscem, w którym legendy mieszały się z otaczającą nas rzeczywistością.

Dalszy ciąg lekcji bibliotecznych na temat Irlandii odbył się tym razem w Przedszkolu nr 1 przy ul. Rolnej w Czarnkowie. Przedszkolaki z grup Troskliwe Misie i Królewna Śnieżka dowiedziały się kim jest Irlandzki Leprechaun.

Podczas dzisiejszego spotkania bibliomoliki wysłuchały wiersza z czasów młodości ich dziadków pt. „Tańcowała igła z nitką”. Uważnie słuchając tekstu, przyglądały się kolorowym ilustracjom.

Następnie same chwyciły plastikowe igły i zaczęły ozdabiać ordery dla swoich dziadków. Na koniec dokleiły do nich życzenia i udały się do domu, aby wręczyć dziadkom kolorową niespodziankę.

Na następne zajęcia Bibliomolików zapraszamy 12 lutego.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu z nas kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Ich święto obchodzi się w wielu krajach na świecie, czasem jak u nas-babcia i dziadek mają osobne święta, a czasami-jak w Stanach Zjednoczonych-jest to wspólne Święto Dziadków. Wszędzie jednak najważniejsze w tym dniu są życzenia, które wnuczki i wnukowie składają swoim dziadkom.

Mieć dziadków to ogromne szczęście, więc Kochana Babciu, Kochany Dziadku chcemy wam dzisiaj wręczyć po kwiatku(…)