Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.

Maria Konopnicka - O krasnoludkach i sierotce Marysi

Nie masz z kim spędzić Walentynek?

                      Spędź Walentynki z książką!

                          Biblioteka poleca książki o miłości!

W środę, biblioteczna Filia nr 1 w Czarnkowie zamieniła się w kuchenną przestrzeń, do której zaprosiliśmy dzieci na wspólne pieczenie ciasteczek karnawałowych, gdyż jak tradycja nakazuje w czasie karnawału należy bawić się i jeść do syta, najlepiej tłusto i słodko!

Dziś na kolejnych zajęciach „Ferie z kulturą” uczestnicy zajęć w Oddziale dla dzieci bawiły się rurkami Bum Bum.

 Bum Bum Rurki są doskonałym instrumentem dla każdego niezależnie od wieku. Zostały stworzone do nauki i zabawy dźwiękami. Wymyślone przez Amerykanów pod nazwą Boomwhackers, zyskały już renomę na całym świecie. 

Babcia i Dziadek to kopalnia wiedzy o najbliższej rodzinie. Jak w skarbnicy znajdziecie u nich najciekawsze rodzinne opowieści. Słuchajcie wszystkich i zapamiętujcie. Będą potrzebne przy budowie waszego drzewa genealogicznego.Drzewo genealogiczne to nasz ukłon w stronę Babci i Dziadka w dniu ich święta.

Dziś w Oddziale dla dzieci odbył się bal przebierańców pt. "Bal u Kubusia Puchatka".
Fotorelacja znajduje się na facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

To nie żart. W Kalendarzu Świąt Nietypowych naprawdę można znaleźć „Dzień Wszystkich Fajnych”. Bez wątpienia jest jednym z najdziwniejszych świąt w roku, które dobrze wpisuje się we współczesny świat nastolatków, w którym wszyscy starają się być „cool”.

Pierwszy dzień ferii mamy już za sobą. Biblioteka organizuje rożne zajęcia dla dzieci aby urozmaicić im wolny czas. Do czytelni przybyła liczna grupa dzieci, która następnie wykonała dla swoich dziadków upominki.