Dzisiejsze odwiedziny przedszkolaków były fascynującą podróżą po wszechświecie, dzięki której mali odkrywcy poznali Układ Słoneczny, dowiedzieli się jak żyją kosmonauci podczas dalekich podróży i poznali historię lotów w kosmos.

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.

Maria Konopnicka - O krasnoludkach i sierotce Marysi

Nie masz z kim spędzić Walentynek?

                      Spędź Walentynki z książką!

                          Biblioteka poleca książki o miłości!

W środę, biblioteczna Filia nr 1 w Czarnkowie zamieniła się w kuchenną przestrzeń, do której zaprosiliśmy dzieci na wspólne pieczenie ciasteczek karnawałowych, gdyż jak tradycja nakazuje w czasie karnawału należy bawić się i jeść do syta, najlepiej tłusto i słodko!

Dziś na kolejnych zajęciach „Ferie z kulturą” uczestnicy zajęć w Oddziale dla dzieci bawiły się rurkami Bum Bum.

 Bum Bum Rurki są doskonałym instrumentem dla każdego niezależnie od wieku. Zostały stworzone do nauki i zabawy dźwiękami. Wymyślone przez Amerykanów pod nazwą Boomwhackers, zyskały już renomę na całym świecie. 

Babcia i Dziadek to kopalnia wiedzy o najbliższej rodzinie. Jak w skarbnicy znajdziecie u nich najciekawsze rodzinne opowieści. Słuchajcie wszystkich i zapamiętujcie. Będą potrzebne przy budowie waszego drzewa genealogicznego.Drzewo genealogiczne to nasz ukłon w stronę Babci i Dziadka w dniu ich święta.

Dziś w Oddziale dla dzieci odbył się bal przebierańców pt. "Bal u Kubusia Puchatka".
Fotorelacja znajduje się na facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.