Podobno nie można....jednak warto spróbować, do czego przekonywała kobiety pani Renata Imbierowicz (Certyfikowany Coach ACC ASERTYWNOŚCI I PEWNOŚCI SIEBIE ) na warsztatach w czarnkowskiej bibliotece.

Maria Konopnicka

Niezapominajki

Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
Nie zapomnij o mnie”.

Dzisiejszego ranka zaprosiliśmy małe „Krasnoludki” z pobliskiego przedszkola na pokład rakiety, którą wybraliśmy się razem z Leosiem, Anią, Zuzią i Łukaszem, aby zgłębić tajemnice otaczającej nas przyrody. Łąka z daleka wygląda na cichą i spokojną, a w rzeczywistości pełna jest muzyki.

Od 8 maja do 15 maja br. obchodzimy Tydzień Bibliotek, jest to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja ta odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja w Dniu Bibliotekarza. W tym roku hasłem przewodnim jest „#biblioteka”.

Książka jest najlepszym przyjacielem – wiedzą o tym wszystkie dzieci, że nigdy nie zawiedzie, nie odrzuci, a nauczy wiele. Jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i mądrości życiowych. Czytaniem możemy podarować dzieciom najpiękniejszy prezent, który zaprocentuje w przyszłości.  

W Poniedziałek, bibliotekę na Osiedlu Parkowym, odwiedziły „Entliczki-Pentliczki”, które wysłuchały przezabawnego opowiadania o mieszkańcach miasteczka Humorki. Tym razem zajrzeliśmy do domu Bałaganiaków, którzy nie bez powodu mieszkają u zbiegu ulic Mocnych Wrażeń i Przebranej Miarki! Po bliższym jej poznaniu przedszkolaki jednogłośnie obiecały, że będą panowały nad bałaganem w swojej sali i pokoju i na porządki zawsze znajdą czas

Justyna S.

W pokoju bajek mali słuchacze z grupy Troskliwe misie z Przedszkola nr 1 w związku z faktem zbliżającego się Dnia Flagi, symbolu wolności i niepodległości, obchodzonego 2 maja, który jest szczególnym świętem dla wszystkich Polaków. Przedszkolaki wysłuchały wierszy „Nasza flaga” Agnieszki Nożyńska-Demianiuk, „Kto ty jesteś? Polak mały!” Władysława Bełzy oraz wiersza „Słoneczko” z okazji Dnia Słońca, który przypada w dniu 3 maja. Na zakończenie dzieci wykonały chorągiewki i wraz ze „słonecznym uśmiechem” wyruszyły w drogę powrotną do przedszkola.

hn