Dziś w Oddziale dla dzieci odbył się bal przebierańców pt. "Bal u Kubusia Puchatka".
Fotorelacja znajduje się na facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

To nie żart. W Kalendarzu Świąt Nietypowych naprawdę można znaleźć „Dzień Wszystkich Fajnych”. Bez wątpienia jest jednym z najdziwniejszych świąt w roku, które dobrze wpisuje się we współczesny świat nastolatków, w którym wszyscy starają się być „cool”.

Pierwszy dzień ferii mamy już za sobą. Biblioteka organizuje rożne zajęcia dla dzieci aby urozmaicić im wolny czas. Do czytelni przybyła liczna grupa dzieci, która następnie wykonała dla swoich dziadków upominki.

Zafascynowane czytaniem „Jeżyki” zawitały w czwartek do swojej biblioteki na Osiedlu Parkowym, żeby zachęcić inne dzieci, do odwiedzania tego magicznego miejsca, gdzie czekają na nie przepiękne książki, które warto kochać, tak jak bohater naszego opowiadania Kajtek.

„„Idzie górnik drogą,
piórko mu się kiwa,
wali grajek w bęben,
trąbka mu przygrywa.
Piórka mu u czapki
pięknie powiewają.
Na czarnym mundurze
guziki błyskają.”

Zachęcamy do zapoznania się z najlepszymi przepisami kulinarnymi Klubu Przyjaciół Biblioteki. Mamy nadzieję, że te sprawdzone i starannie dobrane przepisy przypadną Państwu do gustu, a niektóre z potraw zawitają na Waszych wigilijnych stołach.

Przepisy będą dostępne w „Galerii zdjęć”, na stronie naszej biblioteki - facebook

Zapraszamy i życzymy smacznego !

Justyna Stachowiak

 

W środę, w filii bibliotecznej na Osiedlu Parkowym, zebrała się grupa ” Biedronek” z Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy, by porozmawiać o higienie osobistej i wysłuchać opowiadania „Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość”.