Wesołego zająca,
co śmieje się bez końca,
szczerbatego barana,
co beczy od rana,
pisanek w koszyku
oraz mokrego ubrania w dzień polewania

 

Zbliżamy się do Wielkanocy co za tym idzie w tym tygodniu na zajęciach z Akademii Sprawnych Rąk, dziewczynki wykonały zajączki siedzące w trawce. Do zrobienia takiego zajączka był potrzebny kolorowy papier, puszki metalowe, jajko styropianowe drut klej i nożyczki. Prosty a jaki efektowny zajączek.

 

Zapraszam na kolejne zajęcia które odbędą się 15maja smile

IJ

Za oknem już wiosennie możemy zobaczyć przemijające promyki słoneczka i pięknie ćwierkające ptaszki. Na zajęciach z Akademii Sprawnych Rąk dzieci dzielnie pracowały nad kurczakami które wykonane zostały z wytłaczanek do jajek i kolorowego papieru. Do grupy dziewczyn dołączył rodzynek który również świetnie sobie radził. Jak powstały kurczęta przyszedł czas na zrobienie kur. W trakcie pracy było mnóstwo pomysłów i dużo zabawy. Na koniec kurczęta zostały posadzone w gnieździe na sianku.

Kury świetnie prezentują się na parapecie lub na komodzie jako wielkanocna ozdoba w naszych mieszkaniach.

Zapraszam na kolejne zajęcia, które odbędą się za dwa tygodnie 3.04.2019r.

Do zobaczeniasmile

Każdego roku o tej samej porze

Każdy Ci życzy co tylko może.

Ja korzystając z tej sposobności,

Życzę Ci szczęścia, dużo radości,

To, czego pragniesz, by się spełniło,

A to, co kochasz, by Twoim było!

Małymi kroczkami zbliżamy się ku wiośnie. Za oknem możemy zobaczyć już promyki słoneczka. Na zajęciach z „Akademii Sprawnych Rąk” dziewczynki pracowały nad motylkowymi witrażami.

Na zajęciach Akademii Sprawnych Rąk dzieci zrobiły foto-gadżety do budki bibliotecznej. Świetnie się przy tym bawiły. Wykonały je z kolorowego papieru i patyczka do szaszłyków. Foto-gadżety można wykorzystać na zabawie karnawałowej, weselu czy innych, różnych imprezach okolicznościowych.

"Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.

Ojej cóż za zapach

cynamon goździki

coś mi się wydaje

że ktoś upiekł pierniki

Wielkimi krokami zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia, na zajęciach z Akademii Sprawnych Rąk dzieci wykonywały piękne gwiazdki i bombki na choinkę. Do zrobienia ozdób choinkowych był potrzebny papier, nożyczki i klej. Bardzo serdecznie dziękuje dziewczynką za przybycie i mile spędzony czas.

Zapraszam na kolejne ostatnie zajęcia w tym roku które odbędą się w środę 12.12.2018r.

IJ